FAQ

Щоб взаємодія з колекторами була для вас ефективною та позбавленою неприємних моментів, варто знати таке:

 • Колектор – це професіонал, завдання якого – допомогти вам. Наша спільна мета: знайти максимально зручний і для вас, і для кредитора варіант повернення боргу.
 • Повертати борг доведеться в будь-якому разі, адже більшіть заборгованостей має безспірний характер. Тобто, в разі судового розгляду вимоги кредитора будуть задоволені і суд стягне з боржника не лише суму кредиту з відсотками, а й усі можливі штрафи, мита та неустойки. Очевидно, що і вам, і нам доцільніше ліквідувати заборгованість в досудовому порядку.
 • Судові рішення стосовно вашої заборгованості негативно вплинуть на вашу репутацію порядної людини.
 • Затягуючи з виплатами або ховаючись від колекторів, ви не тільки збільшуєте розмір свого боргу, а й позбавляєте себе ряду можливостей в майбутньому. Так, ви не зможете взяти кредит, вам можуть відмовити в подальшому виїзді за кордон, а також ризикуєте потрапити в чорний список.


Якщо причина, по якій ви не можете повернути борг, поважна, ми постараємося запропонувати вам варіант розстрочки або зниження суми боргу.

Що робити, якщо мені дзвонять з питань вже погашеного боргу?

У разі, якщо вам надходять вимоги за договором, де заборгованість була погашена раніше – зверніться до нас із письмовим запитом за адресою: 79015, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, 1 або через електронну пошту info@primocollect.com.ua. До звернення необхідно додати копії підтверджуючих документів про погашення боргу (довідка про закриття кредиту, квитанції). Якщо інформація буде підтверджена, борг анулюється, а справу буде закрито.

Чи законна Ваша діяльність?

Діяльність нашої компанії ґрунтується на договорах відступлення прав вимоги. Глава 47 ЦК України, а саме ст.ст. 512-523, встановлює загальні підстави та порядок заміни кредитора у зобов’язанні. За законом, новий кредитор отримує всі права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав.

Зверніть увагу, що для заміни кредитора у зобов’язанні згода боржника не потрібна. Але новий кредитор обов’язково повідомляє боржника про заміну, щоб перевести виплати на нові рекізити.

Що робити, якщо я хочу оплатити заборгованість, але не маю матеріальної можливості?

Перш за все, ви повинні розуміти, що відсутність коштів не є законною причиною не оплачувати борг. Але ми завжди готові піти назустріч та знайти компромісні рішення для залагодження даного питання.

Не намагайтеся уникнути спілкування з кредиторами і  колекторами – така поведінка лише погіршить становище. Навіть якщо у вас немає можливості внести всю суму – сплачуйте хоча б частину. Такі часткові платежі стануть підтвердженням вашої сумлінності та збільшать шанси на конструктивний діалог з кредитором.

Ви можете звернутися до нас по E-mail або за адресою: 79015, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, 1 і ми разом знайдемо найоптимальніший варіант погашення боргу для Вас.


Куди платити?

Оплатити он-лайн можна «ТУТ».

Реквізити для погашення боргу в касах банків та інших установах ви можете дізнатися за контактними даними, вказаними у розділі «Контакти».

Все про способи оплати в розділі «Як сплатити борг».

Чи можу я отримати документи, що підтверджують підстави для стягнення боргу вашою компанією?

Документи, що підтверджують правомірність стягнення боргу:

 • Договір, на підставі якого Компанія набула право грошової вимоги за вашою заборгованістю
 • Витяг з реєстру боржників, який містить інформацію про стан вашої заборгованості на дату набуття права грошової вимоги

 

Ми вже відправляли ці документи на адресу, зазначену вами у договорі. У разі, якщо ви їх не отримували, зверніться будь ласка:

Я відмовляюся оплачувати заборгованість за кредитом, тому що хворів, потрапив в аварію, і т.д.

Якщо ви маєте проходити лікування в стаціонарі, маєте підтверджену недієздатність чи інвалідність 1-ї групи – надішліть нам підтверджуючі документи і ми зупинимо безпосередню взаємодію з вами. При цьому, даний факт не скасовує обов'язку оплатити заборгованість - всього лише змінює спосіб взаємодії з кредитором.

Втім, після отримання підтверджуючих документів про вашу ситуацію, ми готові піти на зустріч і розглянути лояльні умови погашення боргу (реструктуризація, часткове списання)

Я брав кредит у банку, чому тепер мені телефонують із колекторського агентства?

Колектори мають право контактувати з позичальником з метою стягнення заборгованості. Існує два шляхи взаємодії між банком, боржником та колекторами:

 • коли колекторське агентство залучається банком для стягнення заборгованості по проблемних кредитах з порушеним графіком оплат. В такому випадку банк залишається вашим кредитором і всі платежі ви здійснюєте на реквізити банку;
 • коли банк переуступає ваш борг колекторському агентству в порядку цесії (за договором факторингу). Причиною переуступки є невиконання боржником умов кредитного договору. Тепер вашим кредитором є колекторське агентство (далі – Компанія), про що вам має бути надіслане відповідне повідомлення. Оплата заборгованості тепер проводиться на реквізити нового кредитора.
Що робити, якщо мені дзвонять з питань заборгованості іншої людини?

Скоріше за все, ваш номер вказав боржник при оформленні кредиту. Для вилучення вашого номеру з бази – зверніться до нас в телефонному або письмовому режимі (контактні дані вказані у вкладці «Контакти»).

Ваша заява буде розглянута у передбачений чинним законодавством термін. Якщо заявлена інформація підтвердиться, телефонний номер буде вилучено.

Як з Вами зв'язатися?

Телефон для зв'язку з питань заборгованості:

Тел.: +38 044 247 66 80

Тел.: +38 044 247 66 81

Гаряча лінія: 0 800 200 502 (безкоштовно)

Адреса: 79015, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, 1

E-mail:info@primocollect.com.ua

Більш детальну інформацію, Ви отримаєте в розділі «Контакти»

Що буде, якщо я не платитиму?

У разі вашої відмови сплачувати борг, Компанія ініціює порушення стосовно вас судового, а при необхідності і виконавчого проваджень. Борг буде стягнуто в примусовому порядку.

Зауважте, що у цьому випадку ваші витрати зростуть: вам доведеться не лише погасити заборгованість, а й сплатити державне мито, судові витрати, виконавчий збір, а також штрафи і витрати на проведення виконавчих дій.

Крім того, невиплата боргу може мати такі наслідки:

 • виїзд представників Компанії за місцем вашого проживання, прописки, роботи для з'ясування причин несплати заборгованості, встановлення реального стану вашої платоспроможності, майнового стану та перевірку достовірності наданої Вами при оформленні договору інформації, а також обговорення можливості і варіантів погашення заборгованості в добровільному досудовому порядку;
 • подання клопотання до суду про накладення арешту на ваше майно для забезпечення позову;
 • занесення інформації про вашу платоспроможність в Бюро Кредитних Історій, що в подальшому унеможливить отримання кредитів;
 • інші наслідки (заборона виїзду за кордон, стягнення заборгованості за рахунок заробітної плати, звернення до приватних державних виконавців та ін.).
Чому актуальна сума боргу така велика?

Якщо у вас виник борг – отже, ви порушили одну або кілька умов угоди про кредитування/кредитного договору:

 • внесли платіж не в повному обсязі
 • внесли платіж несвоєчасно
 • порушили процедуру закриття договору.
Я є поручителем, але не хочу оплачувати заборгованість за боржника, оскільки він живий і здоровий

Зміст поручительства полягає в тому, що поручитель, незалежно від свого бажання та добробуту боржника, зобов'язаний відповідати перед кредитором за невиконані зобов'язання боржника. Відповідно до ст. 554. Цивільного Кодексу України поручитель несе відповідальність за повернення позики нарівні з позичальником.

Я брав кредит не для себе (для сусіда, родича, роботодавця)

Якщо кредит був оформлений на ваше ім'я (на ваші документи), тоді саме ви несете  відповідальність за належне виконання грошового зобов’язання. З правової точки зору, кредит ви брали для себе, в договорі проставлений ваш підпис. Усний договір з третьою особою, для якої ви брали кредит, не передбачає законного права передачі відповідальності за виконання кредитних зобов'язань

Я учасник бойових дій в зоні АТО

Якщо ви є/були учасником бойових дій в зоні АТО – направте нам копії підтверджуючих документів

• на електронну адресу  info@primocollect.com.ua

• за адресою - 79015, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, 1

Після отримання підтверджуючих документів, ми готові піти на зустріч і розглянути лояльні умови погашення боргу (реструктуризація, часткове списання).

Запитайте нас
Формати файлів
doc, docx, pdf (1 Mб максимум)